Konsul Generalny RP Pan Dariusz Adler
objął patronat nad Polskim Dyktandem "Gżegżółka" którego organizatorem jest Szkoła bez Granic

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa
w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą
w celu podtrzymywania więzi Polaków
z Krajem.

Polski portal w Wielkiej Brytanii. Emito.net jest jednym z największych mediów kierowanych do Polaków w Wielkiej Brytanii.

SCOTPIPE to tradycyjny szkocki zespół stworzony przez Majorpaipera Scotta L. Duncana oraz jego ojca, Sergeantpaipera Jimmy’ego Duncana w celu propagowania na świecie tradycyjnej szkockiej muzyki. Zespół składa się z dudziarzy i perkusistów. SCOTPIPE koncertował na całym świecie w tym w Europie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Chinach i Japonii a także w Polsce, gdzie wspomaga działanie Kapeli Dudziarzy Gminy Połajewo.

Dla jednych książka jest sposobem na zabicie czasu w metrze czy autobusie. Inni czytają książki bo lubią zanurzać się
w cudzych historiach i opowieściach.
Dla jeszcze innych jest to podtrzymywanie kontaktu z językiem polskim.
Dla nas jest wszystkim.

Księgarnia wspomaga lokalne polskie szkoły sobotnie w działaniach mających
na celu promocję języka polskiego
i czytelnictwa.

Od 2007r. firma Sprintertrans działa na rynku przeprowadzek oraz przesyłek kurierskich na terenie Unii Europejskiej.

Wsparliśmy akcję pomocy chorym dzieciom. Podczas koncertu charytatywnego zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc dla Szpitala Dziecięcego w Edynburgu.

Polskie Centrum Pomocy Rodzinie w Edynburgu to organizacja charytatywna. Oferuje porady psychologiczne, pedagogiczne i socjalne. Pomoc osobom
i rodzinom w radzeniu sobie
w trudnych sytuacjach życiowych.

England.pl specjalizuje się w bezpłatnych transferach pieniężnych pomiędzy Wielką Brytanią i Polską. Wszystkie przelewy powyżej równowartości 100 GBP realizujemy za darmo.

Rozejrzyj Się - Zobacz Mnie
Projekt, który ma na celu wspierać Polaków w Edynburgu w dbaniu o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Wraz z pomocą Community Champions dostarczamy informacji gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach takich jak: problemy natury psychologiczneh czy brak wsparcia społecznego.
Więcej informacji znajdzecie na stronie:

www.facebook.com/rozejrzyjsie oraz www.feniks.org.uk

Do pobrania poradnik o zdrowiu